Še nekaj tednov do 11. evropskega kongresa za integrativno medicino (ECIM) v Ljubljani


Ljubljana. 11. evropski kongres za integrativno medicino (ECIM), ki ga organizira Alma Mater Europaea – ECM, bo med 21. in 23. septembrom potekal v Ljubljani pod pokroviteljstvom predsednika republike Boruta Pahorja. Predsedstvo kongresa predstavljajo prof. dr. Felix Unger (predsednik Evropske Akademije Znanosti in Umetnosti Salzburg), prof. dr. Ludvik Toplak (predsednik Alma Mater Europaea ECM), dr. Maruša Hribar, mag.pharm. (članica Boarda ECIM in predsednica sekcije za homeopatijo) in Marija Cesar Komar, dr.med. (predsednica Združenja za akupunkturo).

Na kongres so se prijavili predstavniki najreprezentativnejših univerz, vključno z University of California Los Angeles, Georgetown University Washington, Royal London Hospital Ormond Street z zdravniki angleškega dvora, Charite Berlin, predstavniki japonskih, kitajskih in indijskih univerz, vključno s predstavniki Medicinske univerze v Gradcu.

Na kongresu aktivno sodelujejo tudi slovenski znanstveniki in strokovnjaki. Osnovna nit kongresa je znanstvena dokazljivost integrativnih metod v medicini (Evidence-based methods in medicine).

Že 11. evropski kongres za integrativno medicino (ECIM) se bo odvijal pod naslovom “The Future of Comprehensive Patient Care/Prihodnost celostne obravnave pacienta”. V sklopu kongresa se bodo odvijali še sledeči pridruženi kongresi:

  • 15. biennale – Mednarodni simpozij na temo Bi-Digital O-Ring Testiranja (Japonska), 
  • 34. letni mednarodni simpozij o akupunkturi, elektro terapiji in napredku v integrativni medicine (USA), in
  • 1. slovenski in 5. evropski Ayurveda kongres z mednarodno udeležbo.

Cilj kongresa je spodbujanje zdravja in razvijanje integriranega in trajnostnega zdravljenja akutnih in kroničnih bolezni.

Osrednje teme kongresa so učinkovitost dopolnilnih zdravil in praks, njihova integracija z uradno medicino in prihodnji razvoj integrativne medicine. Eden od ciljev kongresa ECIM 2018 je vzpostavitev mreže med raziskovalci in zdravniki ter uradno in alternativno medicino za spodbujanje znanstvene izmenjave in konstruktivnega dialoga ter spodbujanje dejanskega povezovanja različnih področij medicine.

Zato ta kongres nudi tudi pomembno priložnost za pristop k temu odločilnemu izzivu za prihodnost integrativne medicine. Strokovnjaki integrativne in uradne medicine bodo obravnavali teme iz kliničnega vidika, kot so akupunktura, antropozofska medicina, ajurveda, psiho-nevro-endokrinska imunologija (PNEI), kronična bolečina, nutricistika, integrativna športna medicina, integrativna onkologija, integrativna gastroenterologija, integrativna pediatrija, integrativna revmatologija, integrativna ginekologija in porodništvo, integrativna termalna medicina, integrativno zobozdravstvo, holistični sistemi, homeopatija, zdravljenje s telovadbo, nevronska terapija, fitoterapija, okoljska medicina, hiperbarična medicina, izobraževanje in klinična praksa, integrativna medicina na osnovi dokazov, elektromagnetno sevanje in kakovost življenja.

Evropski kongres za integrativno medicino bo organiziran na najboljši možni akademski in strokovni ravni, zaradi dolge tradicije AMEU pri organizaciji takšnih dogodkov.

Poleg tega bo ECIM 2018 v Sloveniji pripomogel k vključitvi lokalnih znanstvenikov v delo združenja za integrativno medicino in omogočil razpravo o najnovejših dosežkih z vodilnimi strokovnjaki in znanstveniki sveta. Tako bo tudi Evropsko združenje za integrativno medicino (ESIM)  lahko vzpostavilo svojo prisotnost v Srednji Evropi in razširilo osebne stike za prihodnje znanstveno sodelovanje in mreženje.

Več informacij na TEJ POVEZAVI