Alma Mater del evropskega visokošolskega prostora


Alma Mater Europaea – ECM je bila med številnimi prijavami na Bologna Hub Peer Support II (2022–2024) izbrana, kot ena izmed 33 univerz iz 13 držav.

Projekt Bologna Hub Peer Support, ki ga koordinira Nacionalna agencija za visokošolsko sodelovanje Erasmus+ pri DAAD, s pomočjo mednarodnih strokovnjakov podpirajo sodelujoče univerze z bolonjskim procesom in jim med drugim svetujejo pri različnih aktualnih temah. Avtor članka Johannes Göbel navaja, da:« Ideja, da se bodo evropske univerze zbližale in oblikovale evropski visokošolski prostor, ni samoumevna. Zahteva intenzivno izmenjavo na različnih ravneh, da o pozornosti do detajlov niti ne govorimo.«

Alma Mater Europaea – ECM je aktivno sodelovala na več področjih kot so načrtovanje učnih načrtov, inovativnost pri poučevanju in področje internacionalizacije. V razgovorih je sodelovalo veliko strokovnjakov iz naše institucije – od vodstva, akademskih strokovnjakov, študentov vseh ravni ter mednarodnih študentov, strokovnjakov s področja človeških virov, strokovnega razvoja zaposlenih, komisije za kakovost ter projektne in mednarodne pisarne.

V prispevku za DAAD Journal doc. dr. Polonca Pangrčič pravi: »Smo mlada evropska ustanova, ki se trenutno razvija v univerzo. V tem procesu je za nas dragoceno, da vidimo, kje trenutno smo. V okviru Bologna Hub Peer Support nam je še posebej koristila evropska perspektiva dveh strokovnjakinj dr. Irine Darchia in dr. Eglantine Hysa. To nam je dalo tudi ideje za nadaljnji razvoj naših učnih načrtov. Strokovnjaki iz Bologna Hub Peer Support se ne osredotočajo le na vseevropsko standardizacijo študijskih programov in stopenj, temveč sta nam dali tudi pomemben zagon za inovativne pristope, na primer pri digitalizaciji poučevanja.«

Prispevek, objavljen v DAAD Journal v angleškem jeziku njadete TUKAJ.