Študentka Carolin Saskia Liese prihaja s partnerske univerze za zdravstvene študije v Bochumu v Nemčiji - University of Health Sciences, Bochum in je na Alma Mater na študijski izmenjavi. V sklopu minule konference Za človeka gre je pod mentorstvom doc. dr. Mateje Vadnjal napisala odličen esej na temo Trajnost in človekove pravice Alberta de Franceschija.
»Članek Vloga zdravja v razpravi o trajnosti in človekovih pravicah se ukvarja z daljnosežnim vplivom zdravja kot glavnega predmeta razprave o trajnosti in človekovih pravicah. Z več definicijami in uradnimi izjavami je pojasnjeno, zakaj zdravje prežema vse družbene teme, o katerih se dandanes razpravlja,« pravi študentka in dodaja, da je razprava o trajnosti in človekovih pravicah v današnjih časih stalna tema družbenih razprav. »Vlade so se odzvale z novimi zakoni in predpisi, kot je zakon o evropski dobavni verigi. Toda ena tema, ki v tej razpravi redno manjka, je zdravje.«
Carolin Liese je leta 2017 začela s študijem zdravstvenih ved in raznolikosti. Danes nadaljuje s predmetom Zdravstvene vede in raznolikost na delovnem mestu na magistrskem študiju. »Med študijem sem nabrala več praktičnih znanj s honorarnim delom v različnih podjetjih na temo zdravja. V začetku leta 2023 sem pustila svojo zadnjo službo in začel svojo avanturo v tujini v Sloveniji na Alma Mater Europaea,« pripoveduje in nadaljuje, da je bila na Alma Mater zelo lepo sprejeta.
»Na dnevu dobrodošlice so bile posredovane vse pomembne informacije in kontakti za prihodnji študij. Nato sem si privoščila prijeten brunch z Erasmus+ koordinatorji, ki so mi dali veliko koristnega znanja o Mariboru in študentskem življenju. Glede na to, da imam že polovico opravljenega semestra, lahko povzamem, da sem se veliko naučila, ne le o svojih izbranih predmetih, temveč tudi o študiju v mednarodnem kontekstu. Izkušnja študija v tujini in srečanja z ljudmi iz več držav širi moje mehke veščine in dopolnjuje moje znanje o mednarodnih kompetencah,« zadovoljno opisuje.